Spauskite "enter" kad pradėti paiešką arba "esc" klavišą kad atšaukti.

 • “Impulsas”

  Jau savaitę esame Salonikuose. Itin aktyvus, emocingas, kiek net chaotiškas miestas ir jo gyventojai! Vieną dieną atvykome į paplūdymį, užsisakėme šaltos kavos, įsikūrėme ant gultų prie pat jūros kranto, skaitome knygas. Padavėjas atnešė mums kavą ir sutrikęs klausia:

  – Čia jūs atvykote su savo mašina iš Lietuvos???
  – Atsakome, kad taip.
  – “OMG” (garsiai šuktelėjo, o veidas buvo kupinas nuostabos), kiek čia kilometrų ir kiek dienų keliavote???
  – Apie 3100 km., o keliavome gan lėtai, neskubėdami, aplankydami įvairias šalis ir miestus.
  – “So crazy!!!” Turėtų būti labai sunki, ilga ir varginanti kelionė.. Atsiduso ir nuėjo.

  Tada pradedi galvoti, o gal nereikia skubėti, gal palaukime ir išvyksime kiek vėliau..?

  Iš tiesų, šitos kelionės idėja gimė vos prieš keletą mėnesių. Bet, kad vyksime savo automobiliu nei vienas apie tai net nesvarstėme (kaip niekada nesvarsčiau savo gyvenimo be telefono, bet jau daugiau kaip mėnuo kai puikiai be jo gyvenu!). Turbūt dėl įvardintų padavėjo priežasčių – būtų labai ilga ir varginanti kelionė. Na, o prie viso mano hyper aktyvumo, būtų galima dar pridėti, kad būtų gan stipriai nuobodu, gaila laiko ir t.t. ir panašiai.

  Kilus impulsui išvykti pradėjom nutraukinėti įvairiausias sutartis, kad kelionės metu pasikeitus planams, gimus naujoms idėjoms, nereikėtų nutraukti savo “laisvės turo” ir grįžti atgal “tvarkyti reikalų”. Be abejo, sutarčių nutraukimas turi daugybę niuansų ir baudų. Tada pradedi galvoti, o gal nereikia skubėti, gal palaukime ir išvyksime kiek vėliau..? Bet tada sustoji ir grįžti prie savo noro, to vidinio impulso ir sau primeni, kad tai yra būtent tai, ko mes dabar norime ir nejaugi kažkokios baudos ar sutartys gali tave sulaikyti nuo tavo vidinių norų įgyvendinimo? Tikrai ne! Liko tik automobilis tarsi be savo vietos. Tada ir supratome, kad tai gali būti tobula, nuostabi, kupina įvairiausių įspūdžių patirtis – kelionė automobiliu – laivės turas – ten, kur nori širdis, ten kur akys mato!

  Nepamenu, kada buvo paskutinį kartą toks nuostabus ir gyvas knygos skaitymas!

  Ir tikrai, tai buvo vienas iš nuostabiausių mūsų sprendimų! Puolėme dėlioti maršrutą, rinktis šalis, miestus, vietas kur gyvensime, svarstyti kiek ir kur laiko norime apsistoti, ką norime aplankyti, pamatyti. Tai buvo toks gyvas ir aktyvus procesas, atsivėrė didžiulis kūrybinės energijos srautas, kilo įvairiausios idėjos, itin įdomūs planai ir norai, tikslai. Tokiu momentu supranti, kad tu esi visiškai teisingame kelyje, o tas staiga užklupęs kūrybinės energijos perteklius yra tarsi nuoroda, tavo kelrodė, tęsti tai, plius, tau net tarsi sufleruoja, kuria kryptimi judėti toliau! Tik tu turi tai pajausti, priimti, išgirsti savo vidumi ir patikėti tuo, kas vyksta!

  Tai kokie gi buvo tie 3100 kilometrų? Aš garsiai skaičiau tik ką neseniai į lietuvių kalbą išverstą Igorio Kalinausko (DFB metodikos autorius) knygą – “Sielos reabilitacija”. Kiekvieną pastraipą analizavome, aptarėme, diskutavome, kartais dialogas taip užsitęsdavo ir nukeliaudavo kažkur toli toli, kad tik po kelių valandų pokalbio pamatai, jog perskaitei vos keletą puslapių, bet visa ta vos keliuose puslapiuose telpanti informacija suteikė mums tiek daug..! Meditavome, kontempliavome, tylėjome ir toliau tęsėme knygos skaitymą. Nepamenu, kada buvo paskutinį kartą toks nuostabus ir gyvas knygos skaitymas! O apie nuobodulį ar nuovargį nebuvo net minčių!

  Tada tą mintį tiesiog paleidau į erdvę ir tarsi laukiau atsakymo, formos, kaip tai gali atrodyti.

  Pamenu, kažkur prieš metus, tarsi iš niekur, be jokių idėjų ar planų tiesiog pasakiau Mariui, jog norėčiau “pahipuoti”, pagyventi visur ir niekur, pakeliauti taip, kai tiksliai nežinai, kada vyksi namo, kad namai tarsi taptų ta vieta, kur tu esi šiuo metu, kad niekas nelaikytų ir nevaržytų tavęs, susipažinti su įvairiausiais žmonėmis, tiesiog tapti visiškai laisvu žmogumi! Plius, moterys mane čia tikrai supras – be visokių gelinių nagų lakų, kirpyklų ir visų kitų taip “stipriai” mums “reikalingų” procedūrų! Tada tą mintį tiesiog paleidau į erdvę ir tarsi laukiau atsakymo, formos, kaip tai gali atrodyti. Ir atsakymas savaime aišku atėjo, ir ta laisvė vyksta tiesiog čia ir dabar, suteikdama begalybę laimės, šypsenų, juoko, tyro vidinio džiaugsmo, kūrybinės energijos, motyvacijos ir t.t. ir t.t. Ši būsena tiesiog nuostabi, ji čia ir dabar! Ne kada nors, ne tik svajonė, ne tik planai ir norai, tai vyksta dabar.

  Kas pasikeitė? Galima sakyti daug kas, bet kaip ir nieko! Pabudę kaip visada darome jogą, pusryčiaujame, po to dirbame savo kasdienius darbus, projektus, kuriame naujus planus. Kadangi paplūdimys visai netoli, vakare vykstame mėgautis knygos skaitymu saulėlydyje su jūra ir saule. Meditacija. Arba prisisotinę saulės dieną prieš einame tiesiog į miestą, krantinę ir vaikštome tol, kol Mariaus telefono programėlė praneša, kad padvigubinome dienos žingsnių rekomendaciją ir jau galime judėti namo. Tik vis nauja gyvenamoji vieta, nauja kultūra, kalba, vis nauji kaimynai ir jų susidomėjimas atvykeliais bei mielos šypsenos netikėtai su jais pasisveikinus jų kalba.

  Priimk tai ir pirmyn į tą nuostabią, kupiną gražiausių, įdomiausių ir įvairiausių potyrių kelionę!

  Noriu tiesiog visiems palinkėti nuraminti tą visą mus supantį išorinį chaosą, tada toje ramybėje išgirsti save, patikėti tuo, ką girdi, priimti tai ir daryti tai, ką sako tavo vidus, tavo širdis, tavo siela. Ta mintis, nuo kurios dar nieko tau nepadarius jau sukyla vien nuostabios ir pozityvios emocijos, kūnu perbėga malonūs šiurpuliai, padidėja kūrybinės energijos kiekis, tu itin lengvai matai ir vizualizuoji, kaip tai padaryti ir įgyvendinti, lažinuosi ir yra tai, ko tu iš tikrųjų nori! Ne kaimyno, ne bendradarbio, ne spaudos ar sociumo idėja, tai yra tavo! Priimk tai ir pirmyn į tą nuostabią, kupiną gražiausių, įdomiausių ir įvairiausių potyrių kelionę!

  O mes visą šią naktį kelsimės keltu iš Graikijos į Italiją, kur mūsų laukia vėl nauja kalba, nauja kultūra ir nuostabūs žmonės bei nauji kaimynai!

  Pabuskime ir mėgaukimės gyvenimo teikiamais atspalviais!,
  Linkėjimai,
  #MeditationVibes