Spauskite "enter" kad pradėti paiešką arba "esc" klavišą kad atšaukti.

 • “Ritualai”

  Rytais mūsų svetainė transformuojasi į jogos ir meditacijų salę. Tai tiesiog nuostabi dienos pradžia, o šio ritualo metu pabunda mūsų kūnas, siela ir sąmonė. Puikus kūno tonusas, vidinė ramybė ir stabili emocinė sfera, aiški ir švari sąmonė – tobula draugija – tobulai dienos pradžiai. Sekantis mūsų ritualas – šviežių vaisių ir daržovių kokteilis. Atrodo jau nuo pirmo gurkšnio kūnas iš karto siunčia tau signalus ir kas kartą dėkoja už tą itin naudingą ir vertingą gėrį, už tą malonų ir skanų ryto ritualą.

  Mokslininkai nustatė, kad norint tapti kurios nors srities profesionalu vidutiniškai tenka 10 metų gilinti žinias, nuolatos ir reguliariai tobulinti savo įgūdžius būtent toje srityje.

  Kaip ir visi, taip ir mes, dirbame ir rytais vedame ilguosiuos emocinio ir dvasinio intelektų lavinimo mokymus. Bet ir šią veiklą mes vadiname visai ne darbu, nes kaip ir daugelis kitų mūsų veiklų ir darbų, mums tai visų pirma yra malonumas, nuolatinis tobulėjimas, dar vienas nuostabus ritualas, kuris tik turi tokį pavadinimą – darbas. O iš tikrųjų kiekviena ilgųjų mokymų pamoka, Mariui turbūt jau sunkiai suskaičiuojama po 17 metų praktikų, aš dar galiu apytiksliai apskaičiuoti, kad sparčiai artėju link 300-osios pamokos, vis atneša naujų pasiekimų, vis tave pakylėja į kitą, aukštesnį, metodikos ir jos pratimų įsisavinimo kokybės lygį. Tu gali nuolatos tobulėti net jeigu ir darai kasdien vieną ir tą patį veiksmą ar pratimą, bet su kiekviena praktika tu artėji prie tos dienos, kai tai galėsi atlikti meistriškai, tapti tos veiklos profesionalu. O kas nenori būti kažkurioje veikloje meistrišku profesionalu?:) Mokslininkai nustatė, kad norint tapti kurios nors srities profesionalu vidutiniškai tenka 10 metų gilinti žinias, nuolatos ir reguliariai tobulinti savo įgūdžius būtent toje srityje. Super! Laiko turime, o motyvacijos?

  Labai svarbu yra tai, kad tas ritualas tau būtų mielas, patiktų, kad suvoktum visu savo kūnu, siela ir sąmone jo naudą sau.

  Meditacija, kaip ir joga, kaip ir nauja užsienio kalba arba bet koks sportas ir bet kokia kitokia veikla. Tu pradedi nuo pat pradžių, nuo paprasčiausių ir lengviausių pratimų, nuo mažiausių ir ploniausių pojūčių (pvz. atėjęs pirmą kartą į jogos pamoką nepradedi nuo shirshasana asanos (stovėsena ant galvos) arba visai dar nežinodamas naujos kalbos abėcėlės nepuoli skaityti ar rašyti tos kalbos tekstų), palengva, savo ritmu, ne per daug greitai, bet ir ne per daug lėtai, kasdien ar kelis kartus savaitėje, nuosekliai darai naujos veiklos veiksmus, pratimus ir taip palengva gimsta tavo gyvenimo ritualai.

  Labai svarbu yra tai, kad tas ritualas tau būtų mielas, patiktų, kad suvoktum visu savo kūnu, siela ir sąmone jo naudą sau. Todėl svarbu teisingai išsirinkti, o šiai dienai pasirinkimų yra tikra begalybė! Kai tai yra tavo mėgstama ir mylima veikla, daug mažesnė tikimybė, kad vieną dieną pritrūkus vidinės motyvacijos tu ją mesi. Visiškai atvirkščiai yra, kai tu darai tai, kas tau nepatinka, jei ta veikla tau kelia įtampą, kai vis tai darydamas pagalvoji, kad mieliau darytum kažką kito, nes tokiu atveju, tik atsiradus pirmai galimybei, “nepalankioms sąlygoms”, tu ją tiesiog mesi. Per valios kančias ir nesuvokiant tos veiklos naudos sau bus tikrai daug kartų sunkiau pasiekti norimus rezultatus. O jeigu dar esi prisirišęs prie rezultato ir nusistatęs tam rezultatui pasiekti konkrečią datą ir tai tau nepavyksta.. Apie tai rašiau savo kitame tekste – “Būna”.

  Svarbu suvokti, kad ritualas, tai yra tai, ką tu pastoviai ir reguliariai darai, nesiblaškydamas, be pertraukų ir abejonių, nes tik tokiu būdu mes galime pasiekti geriausių rezultatų toje srityje ir veikloje.

  Bet kodėl gi taip svarbu tie ritualai..? Gal galima tiesiog gyventi šia diena, ekspromtu (pvz. savaitę mokausi ispanų kalbą, o jau kitą savaitę pradedu lankyti prancūzų kalbos pamokas; ryt einu į jogos pamoką, dar po kelių dienų užsirašysiu į jėgos diržų treniruotę, o po to į dar kokią nors naują ir t.t.). Gal ir galima taip pačioje pradžioje, kol tu renkiesi, tiksliai nežinai, kas tau patiks (ispanų ar italų kalba; joga ar jėgos diržų treniruotė, vienokia ar kitokia meditacijų metodika), bet kas čia yra labai svarbu, tai neįstrigti tame bandymų ir ieškojimų rate. Turbūt ne vienas turime tokį draugą, kuris nuolatos vis kažką pradeda ir po kelių savaičių meta ir vėl ieško kažko naujo ir vėl radęs meta, nes tai patalpos netinka, tai mokytojas ne toks, tai metodika neišbaigta, tai per toli nuo namų, tai per daug namų darbų ir t.t. Svarbu suvokti, kad ritualas, tai yra tai, ką tu pastoviai ir reguliariai darai, nesiblaškydamas, be pertraukų ir abejonių, nes tik tokiu būdu mes galime pasiekti geriausių rezultatų toje srityje ir veikloje.

  Tu jau turi įgūdžius, esi įvaldęs techniką ir savarankiškai tai darai bet kur ir bet kada.

  Ir pabaigai, patarimas iš mano asmeninės patirties – rinktis tokią veiklą, kurti tokį ritualą, kuris tavęs prie nieko tarsi nepririštų. Pavyzdžiui, jeigu tai meditacija, tegul būna ji tokia, kurią tarkim išmokęs su mokytoju, po to laisvai gali naudoti vienas visur ir visada. Kai tau nėra reikalingos jokios technikos ir aparatai, jokie garsai, šviesos ar visokie kitokie įvairūs įrankiai. Tokiu atveju tu tiesiog negalėsi to ritualo nustoti daryti net pakeitęs savo gyvenamąją vietą ar išvykęs ilgų atostogų ar pasikeitus kažkokioms kitokioms aplinkybėms. Tu jau turi įgūdžius, esi įvaldęs techniką ir savarankiškai tai darai bet kur ir bet kada. Kai mes vedame ilguosius mokymus, tai savo mokiniams nuolatos kartojame – pasiimkite viską, kaip tik įmanoma maksimaliai iš šių mokymų, kad po jų galėtumėte viską, ką išmokote, pritaikyti savo kasdienybėje, integruoti į savo gyvenimą ir praktikuoti savarankiškai, kad tai taptų jūsų gyvenimo mylimu ritualu.

  Jeigu norite daugiau sužinoti apie šiuos mokymus – kviečiame perskaityti Mariaus Gaudi interviu formos straipsnį “Emocinis intelektas – galimybė suprasti save ir kitus”.

   

  Sėkmės!,
  Meditation Vibes,
  Marius & Vaida

  "Ritualai" - Vaida Gaudi.
  Foto - Vaida Gaudi.