Spauskite "enter" kad pradėti paiešką arba "esc" klavišą kad atšaukti.

  • 3 pagrindinės gyvenimo sferos, labiausiai įtakojančios mūsų gyvenimo kokybę

    – Pažvelk į savo gyvenimą kitu kampu.

    – Susipažink su 3 pagrindinėmis skirtingomis gyvenimo sferomis.

    – Sužinok, kokių dėsnių jose reikia laikytis, kad pagerėtų gyvenimo kokybė.

    SOCIALINĖ GYVENIMO SFERA. Tai socialinių santykių visuma. Šioje gyvenimo sferoje mes dirbame, konkuruojame, siekiame tikslų ir rezultatų. Jei mes sugebame kelti sau užduotis, tikslus, dirbti komandoje, mokame būti susikaupę, koncentruoti, nukreipti energiją rezultatų siekimui ir juos pasiekti, mes gauname už tai atlygį bei vidinį džiaugsmą už įgyvendintus tikslus. Trumpai tariant, mes esame konkurencinėje aplinkoje ir kuo geriau sugebame ją valdyti, t.y. siekti tikslų, atlikti funkcijas, laikytis susitarimų, atstovauti savo ar grupės interesams, tuo labiau mes esame vertinami. Jei jūs nesugebate siekti rezultatų, išlaikyti savo pozicijos ar esate neatsakingas, jūs iš aplinkinių gaunate neigiamus vertinimus, ko pasekoje, jūs blogai jaučiatės ir neturite galimybių pilnai realizuoti save socialinėje veikloje.

    ASMENINĖ GYVENIMO SFERA. Tai mūsų artimas draugų ir pažįstamų ratas, su kuriais mus sieja draugiški, ne darbiniai santykiai. Šioje gyvenimo sferoje yra vertinamos visai kitos savybės, tokios kaip nuoširdumas, tarpusavio pagalba, empatija, bendri teigiami išgyvenimai, vienas kito priėmimas be kritikos, supratingumas. Jei mes pradedame maišyti šiuos dėsnius ir, tarkim, pradedame konkuruoti, kas yra itin vertinama socialinėje gyvenimo sferoje, bandome žūt būt įpiršti savo nuomonę ar apginti savo poziciją, mes tiesiog prarandame galimybę turėti ir vystyti atvirus ir nuoširdžius santykius. Jeigu mes konkuruojame namuose, poroje – “kas čia yra svarbiausias, teisingiausias”, įsiveliam į konkurencinę kovą ar manipuliacijas, tokiu atveju mes prarandame vienintelę sferą savo gyvenime, kurioje galime būti atviri ir nuoširdūs. Mūsų namai, artimiausia aplinka tarsi tampa kovos lauku ir mes nebeturime vietos, kur galime atsipūsti, pailsėti ir atgauti jėgas.

    VIDINIS GYVENIMAS. Šioje gyvenimo sferoje yra svarbus suvokimas apie save, pasaulėjauta. Kaip aš į save žiūriu, kaip save priimu, kaip suvokiu savo vietą pasaulyje. Žmogus, neturintis vidinio gyvenimo ir ne iki galo suvokiantis save ir jo viduje vykstančių procesų, tampa atsitiktinumų ar vykstančių procesų įkaitu ir nesugeba siekti ilgalaikių gyvenimo tikslų, kurti harmoningus santykius, tinkamai ir efektyviai pereiti gyvenimo krizes ar etapus. Kad žmogus galėtu sukurti harmoningus santykius su pasauliu, jis turi sąmoningai pažvelgti į save, į tai kas jam duota, kas jam geriausiai sekasi. Tik žvelgiant iš šios perspektyvos jis gali maksimaliai išnaudoti savo geriausius sugebėjimus, kurti harmoningus santykius ir pilnai realizuoti save visose gyvenimo sferose.

    KAIP GALIMA PAKEISTI POŽIŪRĮ Į SAVO GYVENIMĄ IR PAGERINTI SAVO GYVENIMO KOKYBĘ JAU DABAR:

    1. Stenkitės aiškiai atskirti gyvenimo sferų ribas ir laikytis juose galiojančių dėsnių.
    2. Eliminuokite konkurenciją, lenktynes asmeniniuose santykiuose. Bendravimas turi teikti malonumą nuo pačio bendravimo, atsivėrimo kitam žmogui. Konkurencija, valdymas ir manipuliacijos asmeniniuose santykiuose sukuria įtampą ir užkerta kelius atviriems, nuoširdiems santykiams.
    3. Suformuokite savo tikslus, poziciją socialinėje gyvenimo sferoje. Supraskite, kad socialinėje gyvenimo sferoje yra sveikintina sveika konkurencija. Asmeniniuose santykiuose tai neveikia. Pasiekti rezultatai suteiks jums džiaugsmo ir energijos. Būdami atviri, nuoširdūs ar kuklūs socialinėse lenktynėse jūs būsite pažeidžiami.
    4. VIDINIS PASAULIS. Skirkite laiko darydami tai, kas jums patinka. Pagalvokite, ką jūs norėtumėte daryti net niekieno neprašomas, jums tiesiog norėtųsi užsiimti šia veikla. Ieškokite formų ir būdų kaip išreikšti ir realizuoti tai, ką jūs jaučiate ir apie ką galvojate. Stenkitės stebėti savo vidinį pasaulį. Pamąstykite kokią veiklą darydami, jūs tartum pasineriate visu savimi? Tai galėtų būti puiki nuoroda, ką jūs galėtumėte dirbti ir veikti su malonumu. Tai kas gimsta jumyse ir teikia jums energijos, turi rasti formą, kaip ši energija bus realizuota. Priešingu atveju, slopinant šią energiją, jūs iš pradžių jausite vidinį konfliktą, o ilgainiui, nekreipiant dėmesio ir slopinant savo vidinį balsą, išviso jį užtildysite. To pasekoje bus labai sunku suprasti ko gyvenime norisi ir rasti energijos bet kokiai veiklai.

    PAMĄSTYKITE, ĮSIGILINKITE IR ĮNEŠKITE POZITYVIŲ POKYČIŲ Į SAVO GYVENIMĄ.