Spauskite "enter" kad pradėti paiešką arba "esc" klavišą kad atšaukti.

  • “Digital Nomads”

    Šiandien yra lygiai pusė metų, kaip mes išvykę į savo ilgąją kelionę. Atrodo, tik vakar pakavome savo lagaminus svarstydami, ko gali prireikti mūsų kelionėje į kažkur ir neaišku kiek ilgam, o nuo tos dienos jau praėjo net pusė metų! Beje, man atrodo jog dar neminėjau, kad kur gyvename šiuo metu, vykti net nesvarstėme. O kaip mes čia gyvename? Labai įdomiai ir dar labiau aktyviai!

    “Digital Nomad” – taip anglų kalba vadinasi žmogus, kuris dirba keliaudamas. Lietuviškai tai skamba gal kiek keistokai, na bet vertimas būtų maždaug toks – skaitmeninis klajoklis. Taigi, jau pusę metų esame skaitmenininiai klajokliai ir turime pripažinti, kad toks gyvenimo būdas yra tiesiog nuostabus! Aišku ir čia yra savi pliusai ir savi minusai, bet šį kartą parašysiu apie privalumus, na o sekantis tekstas bus apie sunkumus, su kuriais susiduria “Digital Nomad”.

    Toks gyvenimo būdas itin sparčiai populiarėja, o ypač kai mes esame dabar tokioje aplinkoje, atrodo jog kas antras sutiktas žmogus taip gyvena. Na, o jeigu pažiūrėti Instagram, susidaro įspūdis, kad visi šiuo metu vien tik keliauja ir savo nuostabiomis nuotraukomis užkrečia vis daugiau žmonių pirkti lėktuvo bilietus! Kodėl mes taip gyvename puikiai žinome ir šiek tiek rašiau apie tai savo tekstuose, bet nutariau paklausti ir kelių kitų, tokį patį gyvenimo stilių propoguojančių žmonių. Tiksliau vyrukų, kadangi tokių merginų kol kas dar gerokai mažiau sutinku. O dar žemiau surašiau pagrindinius privalumus ir pliusus gyvenant kaip“Digital Nomad”.

    Menų ir mokslų miestas Valensijoje.

    Taigi, vienas jų papasakojo, jog ieškojo tokios vietos, kur žmonių pagrindinės vertybės nebūtų tik karjera ir pinigai ir viso to siekimas “lipant per kitų žmonių galvas”. Jam buvo neįdomu toks gyvenimas, kur tik darbas, darbas ir dar kartą darbas, jokio nuoširdaus bendravimo tarp kolegų, jokios naudingos užklasinės veiklos, įdomių pertraukėlių. Tokie darboholikai dažniausiai moka atsipalaiduoti tik žalingai, pasyviai, destruktyviai. Toks gyvenimo būdas yra ganėtinai toksiškas ir jeigu tavo vertybės skiriasi nuo pastarojo gyvenimo būdo, panašu jog lieka tik du variantai, pasitraukti iš tokios aplinkos arba tapti tokiu pačiu robotu. Tad jis paliko savo šalį. Ta šalis dažniausiai yra įvardyjama, kaip svajonių išsipildymo šalis. Būna ir taip.

    Kiti vyrukai lyg susitarę pasakojo apie tą nuostabų ir tikrą laisvės jausmą, naujus iššūkius ir patirtis, pastovų išėjimą iš savo komforto zonos, rutinos atitolinimą, keliavimą, naujus draugus ir pažintis, apie galimybę pagyventi taip, kaip norisi šiuo metu, kai dar nėra jokių didelių įsipareigojimų, jeigu trumpai – tiesiog mėgautis gyvenimu! Ir kaip įmanoma nesutikti su jais? Toks gyvenimo stilius tikrai yra kupinas naujovių, iššūkių, įvairių patyrimų ir nuotykių, o visa tai padovanoja visą puokštę nuostabių emocijų ir jokia rutina čia tikrai nekvepia! O ir ta pati rutina sumaišyta su naujovių prieskoniu gali būti labai maloni ir smagi!

    Sekmadienio lietuvių vyrų ritualas. Marius ir Mykolas.


    Taigi, dabar paminėsiu keletą pagrindinių privalumų, kodėl verta tapti tuo skaitmeniniu klajokliu:

    1.
    Pradėti galima nuo nuolatos kintančios, įvairios, įkvėpiančios ir įdomios darbo vietos. Itin populiarėjant “Digital Nomad” gyvenimo būdui, vis daugiau atsidaro tokių vietų, kaip “Coliving” ar “Coworking”. Verčiant iš anglų kalbos tai skamba – bendrai gyvenantys, bendrai dirbantys žmonės. O prisijungus į tokią vietą gauni nuostabų bonusą – bendraminčių bendruomenę!

    Kaip tai veikia? Atvyksti į norimą vietą, o tai gali būti miesto senamiestis, miestelis prie vandenyno, kalnai, džiunglės ir t.t. ir panašiai ir išsirenki tau labiausiai patinkantį “Coworking” iš ten esančių. Kai kurie “Coworking” siūlo ir apgyvendinimą, tad galima ne tik dirbti kartu, bet ir gyventi po vienu stogu! Patartina prieš atvykstant į konkrečią vietovę pasidomėti, kiek jų ten yra, kokie jie ir kur įsikūrę, nes kaikuriose šalyse jų kol kas yra dar labai mažai arba tiesiog jie atrodo visai neįkvėpiančiai.

    Mes aplankėme net keturis ir prieš priimdami sprendimą visus juos išbandėme. Beveik visuose “Coworking” ofisuose yra galimybė nemokamai pasibandyti vieną dieną, padirbti, susipažinti su bendruomene ir erdve ir jeigu viskas gerai ir tinka, tada jau ir prisijungti! Tokiuose ofisuose administracija organizuoja įvairius renginius ir vakarėlius, tad jeigu tau itin tai aktualu ir svarbu, pasidomėk taip pat, kaip dažnai tai vyksta, nes yra ir ramesnių ir aktyvesnių bendruomenių.

    Vaizdas iš mūsų ofiso terasos Menorkoje.

    “Įsidarbindamas” į tokią vietą tu niekaip neįsipareigoji. Gali dirbti ten vieną dieną, savaitę, mėnesį ar daugiau. Taip pat yra ir su mokėjimu už darbo vietą, nes gali išsipirkti ją tokiam laikotarpiui, kuriam nori, o ir kainos tikrai nesikandžioja. Daugelis į ofisą atvyksta vos keletą kartų per savaitę, nes kitomis dienomis turi susitikimus kituose miestuose arba keletą dienų per savaitę tiesiog nusprendžia pakeisti aplinką ir dirba ten, kur norisi tą dieną, pavyzdžiui jaukioje kavinėje ant vandenyno kranto.

    2.
    Iš pirmojo punkto natūraliai išplaukia bendruomenė. “Coworking” ofisuose susirenka įvairiausių sričių specialistai (programuotojai, dizaineriai, žurnalistai, marketingo specialistai ir t.t.) ir neretai nauji pažįstami tampa ir kolegomis kuriant naujus projektus. Mes jau dirbame net su keliais vyrukais iš mūsų ofiso. Dažniausiai tokie žmonės labai noriai dalinasi savo patirtimis, patarimais, pokalbių metu gimsta puikios idėjos, kurias smagiai visi gvildena ir per trumpą pietų pertrauką, pavyzdžiui žurnalistė, sugalvoja, koks bus jos sekantis straipsnis! Taip pat gimsta ir nauji projektai ir nauji verslai!

    Kai atvyksti į naują vietą, retai miesto gatvėse ieškome naujų draugų, baruose ar klubuose vargu ar pavyks lengvai susirasti bendraminčių, na turbūt ir tikslas eiti į tokias vietas visai kitoks, bet “Coworking” ofisas naujoms pažintims puiki vieta! Kaip minėjau, ten susirenka įvairiausi žmonės, užsimezga gražios draugystės, kurios persikelia ir už ofiso ribų, tad naujame mieste tu tikrai nesijausi vienišas. Mes su savo kolegomis žaidžiame tenisą, sekmadieniais vykstame prie vandenyno užsiimti banglenčių sportu, švenčiame gimtadienius. Iš dalies gyvename taip pat, kaip ir Vilniuje, tik kiek kitaip, viskas nauja, labai gyva ir dar labiau įdomu!

    International birthday party.

    3.
    Na ir kaip gi be pažinimo ir tyrinėjimo naujos šalies bei jos kultūros. Beveik visus savaitgalius mes keliaujame, pažindinamės su lankomiausiomis ir gražiausiomis šalies vietomis, maistu, kultūra, istorija ir kalba. Po produktyvios darbo savaitės renkamės, ką aplankysime šį kartą, o pasirinkimas Portugalijoje tikrai didžiulis ir nuostabus! Juokaujame, kad teks dar šiek tiek ilgiau čia pabūti, kad spėti viską aplankyti ir apžiūrėti! O kartais atrodo, kad tas sąrašas visai ne mažėja, o tik su kiekvienu sutiktu žmogumi auga, nes kiekvienas visada turi rekomendacijų iš savo unikalios patirties! Taigi, tik dar daugiau jūsų gyvenime kelionių, aktyvumo, pažinimo, įspūdžių ir emocijų – gyvo ir džiaugsmingo gyvenimo!

    4.
    O čia dar surašysiu visus gal kiek mažiau reikšmingus, bet taip pat labai svarbius privalumus, o visi jie kartu ir sukuria tą nuostabų “Digital Nomad” gyvenimą!

    ·      Darbas tavo pasirinktu, tau patogiausi grafiku (Pvz: Vyturiai, Pelėdos).

    ·      Pats nusistatai, kada yra tavo darbo dienos, o kada laisvadieniai.

    ·      Laisvė pasirinkti šalį, klimatą, vietovę (Pvz: Pabėgti nuo šaltos lietuviškos žiemos).

    ·      Galimybė tapti minimalistu (Pvz: Keliaujant labai daug nepasiimsi, o su laiku ir suprasi, jog viską, ką palikai tėvų garaže, tau visai nereikalinga).

    ·      Galimybė tobulinti jau žinomas bei išmokti naujas kalbas.

    ·      “Digital Nomads” bendruomenė, grupės, įvairūs renginiai ir susitikimai, palaikymas, patarimai ir t.t.

    ·      Laisvas ir mylimas darbo aprangos stilius.

    ·      Privalumas jūsų šeimai ir draugams – aplankyti jus ir šalį kurioje gyvenate, o jūs tapsite jiems pats nuostabiausias, privatus ir jau beveik vietinis gidas su pačiu geriausiu sąrašu lankomiausių vietų.

    Vandenyno meditacija su šeima Kaškaiše.

    5.
    O šis bus jau paskutinis, bet bene pats svarbiausias! Nuolatinis tobulėjimas! Gyvenimas ir darbas naujose šalyse, vietose ir kultūrose praplečia jūsų pasaulį, jūsų akiratį, jūsų galimybių ribas. Tik su naujais įpročiais ir patirtimis mes augame. Kaip yra sakoma, jeigu vis darysi tą patį, ką darei iki šiol, gausi vis tuos pačius rezultatus. O naujoje šalyje, naujoje darbo aplinkoje tu nuolatos darai kažką naujo, pažindiniesi su nauja aplinka!

    Toks gyvenimo būdas padeda pažinti ir atrasti save, net pamatyti tarsi iš naujo, ką tu iš tikro gali ir ko vis dar negali ir kaip tą “aš negaliu” paversti “aš galiu”. Dar kartą pasikartosiu, prie to labai prisideda visi tie “Digital Nomads” bendruomenėse sutikti žmonės, nes jie tavęs dar nepažįsta, nes tu jiems dar nespėjai papasakoti ir išaiškinti ką tu gali ir ko ne. Tu gali drąsiai prie jų pabandyti būti tokiu, kokiu jau galbūt senai nori, bet senų draugų rate neišdrįsai bijodamas, jog tavęs paprasčiausiai nesupras ar net atstums.

    Tokie žmonės natūraliai tave motyvuoja judėti pirmyn, dalinasi savo patirtimis ir patarimais, nuolatos dalyvauja įvairiausiose tobulėjimo konferencijose ir seminaruose. Jie nuolatos tave padrąsina, gali netikėtai pasiūlyti tau nuostabią idėją teigdami, jog su tavo gabumais tau tikrai pavyks, nors tu gal apie tai niekada net neišdrįsai pasvajoti. Tokie žmonės patys nuolatos plečia savo galimybių ribas, tokie žmonės nuolatos bando tapti geriausia savęs versija, o tokių bendraminčių rate tai padaryti yra daug lengviau! Nes naujoje vietoje tu gali tapti nauju ir trokštamu savimi!

    Bom Jesus do Monte, Braga.

    Linkėdami nebijoti pokyčių,
    #MeditationVibes,
    Marius Gaudi & Vaida Gaudi

    Tekstas – “Digital Nomads” – Vaida Gaudi
    Foto – Marius Gaudi, Vaida Gaudi

  • Siekdami kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Toliau naršydami Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.

    Siekdami kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Toliau naršydami Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.

    Close