Spauskite "enter" kad pradėti paiešką arba "esc" klavišą kad atšaukti.

 • “Ilgiausiai užtrunka darbas, kurio niekada nepradėjai”

  Šiandien dar viena nuostabi mūsų kelionės diena, o kelionė jau trunka lygiai 8 mėnesius. Lygiai prieš 8 mėnesius užbaigėme ilguosius dviejų savaičių meditacijų mokymus, atsisveikinome su grupe bei kolege ir išvažiavome. Be didelių planų ir neaišku kiek ilgam. Ir būtent per tuos 8 mėnesius išsipildė vos ne visos mūsų svajonės, norai ir tikslai, kuriuos buvome išsikėlę sau tame gyvenimo etape.

  Buvo visko per šį laikotarpį, kartais atrodė, jog tarsi užstrigdavome kažkokiam galvosūkių labirinte, svarstydami kaip teisingiau pasielgti, likti, kur esame ar važiuoti toliau, čia jau taip viskas mums gerai, o kaip bus tenais, o kur gyvensim, o gal jau važiuojame namo, o gal skrendame į Aziją kur nors, o gal į mėnulį? Kad planuotos kelionės išlaidos neatitinka realybės supratome jau po kelių mėnesių ir neslėpsiu, jog niūresnę dieną kartais pagalvodavau, o kam mums viso šito reikia?

  O dabar, kai mūsų kelionės pirmasis etapas po truputį eina į pabaigą, kiekvieną dieną vis stipriau jaučiu tą didžiulę šios kelionės naudą ir dėkoju pasauliui, kad tai įvyko, ir mums patiems, kad mes tai išdrįsome padaryti. Jau minėjau preituose tekstuose, kas mus šiek tiek tarsi prilaikė nuo išvykimo, bet nepaisant tų visų aplinkybių, mes nusprendėme, kad visa tai negali mūsų sulaikyti nuo to, ko mes iš tikro norime ir tas pirmasis žengtas žingsnis mums atvėrė duris į nuostabų kelią, žodžiais sunkiai nupasakojamą gyvenimo etapą.

  Būtent per šį laikotarpį abu įgyvendinome net po du didžiulius projektus, apie kuriuos svajojome jau keletą metų. Būtent šios kelionės metu gimė gausybė įvairių mažesnių projektų apie kurios anksčiau net nebuvome pagalvoję. Ir neveltui yra sakoma, kuo mažiau laiko ir “tinkamų aplinkybių” turi, tuo daugiau spėji padaryti ir įgyvendinti. Na, o konkrečiai mūsų atveju esu įsitikinusi, kad tas pirmas žengtas žingsnis ir pačios kelionės procesas suteikė mums daug daugiau vidinės drąsos ir pasitikėjimo įgyvendinti visas tas svajones. Tarsi kokia grandininė reakcija, o kad tai įvyktų, tereikėjo žengti tą pirmą žingsnį.

  Ir tikrai taip, tas pirmasis žingsnis savo svajonių link dažnai atrodo neįmanomas, tikras baubas, nieko aiškaus ir konkretaus, o kaip gi seksis, ar pavyks, kas laukia tame kelyje, o kas bus jeigu nepavyks? Ir tada visuose tuose apmąstymų ir galvosūkių labirintuose gali taip užsisukti, susitapatinti su nežinomybės baime, prisigalvoti baisiausių dalykų, scenarijų ir galiausiai visame tame savo paties susikurtame abejonių rūke uždėti riebų štampą ant užsirašytos savo svajonės – NEĮMANOMA! Ir taip net nepradėję, apakinti įvairiausių baimių, atsisakome savo svajonių.

  Džonas Ronaldas Ruelis Tolkinas, fantastiškas kūrėjas, filologas ir rašytojas, kurio labiausiai žinomi veikalai – „Žiedų valdovas“ ir „Hobitas“ yra pasakęs – “Ilgiausiai užtrunka darbas, kurio niekada nepradėjai.”. Manau ši frazė pasako labai daug ir labai aiškiai. Ir man atrodo, jog didesnė baimė turėtų būti ne kažką pradėti, o nugyventi didelę dalį ar visą savo gyvenimą taip ir nepradėjus. Nes tos visos mūsų svajonės niekur nedingsta, net jeigu ir labai gerai jas paslėpei savo baimių rūsyje ar palėpėje.

  Jos kaupiasi, viena po kitos, viena ant kitos, po to virsta nuoskaudomis, nusivylimu pasauliu ir savimi, kol galiausiai tampa tuo skausmingu gniužulu tavyje. O tada jau reikia visokiausių knygų, seminarų ir mokytojų, kad tą gniužulą panaikinti. Ir tai nėra lengva. Tai yra daug sunkiau negu žengti tą pirmąjį žingsnį. Kas nors gali sakyti, o jeigu turiu itin lakią vaizduotę ir ji pati mane akimirksniu nuveda į galimus baisiausius scenarijus?

  Tada paklausiu, o kas vadovauja viskam, kas su tavimi vyksta? Tu ar vaizduotė, baimės, emocijos? Jeigu kol kas dar ne Tu – nieko baisaus! Aš, kaip ir daugelis, negimiau ir neužaugau jau tobula asmenybė su aukštais dvasiniu ir emociniu intelektais, nežinojau, kad yra kažkokios savireguliacijos technikos, kaip reikia tvarkytis su stresinėmis situacijomis, kaip atrodo gražūs santykiai, kaip reikia medituoti, kaip atrodo harmoningas gyvenimas. Ir net po 5 metus trunkančių praktikų aš toli gražu dar nesu tobula!

  Bet aš labai gerai suprantu ir žinau, kodėl viso to reikia mokintis, kokia didžiulė tų praktikų nauda visose mano gyvenimo srityse, kaip tai puikiai padeda siekti svajonių ir tikslų. O nuostabioji žinia yra ta, kad Tu taip pat ir net jau dabar gali pradėti eiti tuo gražiu keliu. Turi tik pasitikėti savimi ir pasauliu, o jeigu dar jautiesi pilnai nepasiruošęs, supranti, kad trūkstа kažkokių įgūdžių, pradėk tai jau dabar! Tik svarbu neužstrigti tame tobulinimose procese, nes teorija ir praktika su knyga ar mokytoju yra viena, bet tik viso to žinojimo pritaikymas ir veikimas realiame gyvenime yra tikrasis augimas ir tobulėjimas. Tik primenu, jog reikia žengti būtent tą pirmąjį žingsnį 🙂

  1.   Patiri gyvenime daug streso, kamuoja nerimas, negali užmigti naktimis? Ne, visokie xanax, alkoholis ir panašiai jums tikrai nepadės, o tik pablogins situaciją. Kas gali padėti? Meditacijа!

  2.   Nesusitvarkai su savo emocijomis, vis sulauki priekaištų dėl to šeimoje ar darbe? Jeigu tu intravertas, tau turbūt dažnai sunku jas išreikšti, tad kaupi savyje. Jeigu tu ekstravertas, turbūt itin dažnai visus atakuoji savo įvairiausiomis emocijomis be jokios kontrolės. Kas gali padėti? Emocinis intelektas!

  3.   Trūksta energijos, jautiesi išsekęs ir apatiškas, viskas atsibodo, nebepasitiki savimi? Kas gali padėti? Sportas! Išbandyk naują sporto šaką! Gal kažką jau labai senai nori išbandyti? Atrask tai ir pirmyn!

  Štai trys paprasti patarimai, kaip nuraminti savo sąmonę, įvesti norimą tvarką emocijų pasaulyje bei atgaivinti kūną. Ši trijulė kartu yra didžiulė jėga, tiesiog užprogramuota sėkmei ir laimei! Pradžiai gali pabandyti mūsų svetainėje nemokamą meditaciją su Mariumi Gaudi. Ten pat rasi ir audio įrašą, kaip taisyklingai atlikti meditaciją. Jeigu patiks, netrukus tai galėsi išbandyti ir gyvai Vilniuje. Ten pat rasi ne vieną straipsnį pirmai pažinčiai su dvasiniu ir emociniu intelektais. Apie tai plačiau taip pat papasakosime gyvų susitikimų metu. Na, o dėl sporto, kaip jau ir minėjome, visai netrukus būsime Vilniuje ir pakviesime visus norinčius susitikti Vingio parke ir prasibėgti, prieš tai supažindinę jus su savireguliacijos technikomis sporte!

  Laukia nuostabi vasara ir puikūs susitikimai, tad iki greito pasimatymo jau Vilniuje!,
  Meditation Vibes,
  Marius Gaudi & Vaida Gaudi

  Tekstas – “Ilgiausiai užtrunka darbas, kurio niekada nepradėjai” – Vaida Gaudi
  Foto – Marius Gaudi, Vaida Gaudi

 • Siekdami kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Toliau naršydami Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.

  Siekdami kokybiškai teikti paslaugas Jums, mes naudojame slapukus (cookie), kurie yra išsaugomi Jūsų kompiuteryje. Toliau naršydami Jūs patvirtinate, kad esate informuotas apie slapukų naudojimą mūsų tinklalapyje. Atjungti slapukus Jūs galite savo naršyklės nustatymuose.

  Close